Ansedel Karin Sofia Larsson

1919-

Född 1919-04-15 i Ökna, Floda (D) [1] .

Karin Sofia Larsson
Född 1919-04-15 i Ökna, Floda (D) [1] .


F Karl Erik Larsson.
Född 1882-03-18 i Floda (D) [2] .
Död 1964-10-06 i Västra Vingåker (D).

   
 
   
 

M Märta Josefina Nilsson.
Född 1898-10-09 i Hedvig Eleonora (AB) [1] .



MF Nils August Nilsson.
Född 1862-08-02 i Rö (AB) [3] .
Död 1951-11-23 i Lilla och Stora Essingens kbfd (AB) [3] .


MFF Nils Nilsson.
Född 1825-08-30.
Död 1897-04-03.


MFM Maria K. Gabrielsdotter.
Född 1829-11-22.
Död 1896-06-02.


MM Hilda Erika Larsson.
Född 1861-02-25 i Rimbo (AB) [2] .
Död 1926-01-13 i Hedvig Eleonora (AB) [2] .

 
 


Levnadsbeskrivning

Född 1919-04-15 i Ökna, Floda (D) [1] .


Gifte och barn


Gift 1940-06-08 [3] .

Melker Ludvig Henry Arvidsson. Född 1918-07-09 i Stora Malm (D) [3] .
Död 1983-12-19 i Västra Vingåker (D) [3] .


Karin Monika Arvidsson. Född 1940-09-06.

Karin Agneta Arvidsson. Född 1942-06-25.

Agne Henry Arvidsson. Född 1944-10-18.

Ralf Henry Arvidsson. Född 1944-10-18.

Barbro Elisabeth Arvidsson. Född 1946-06-22.

Håkan Bengt . Född 1957-03-02.


Källor

  1. Floda AIIa:11 p 562
  2. Sveriges dödbok 1901-2013
  3. Sveriges dödbok 1900-2013
Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister

Version 3 2019-08-30 Framställd 2019-08-30 med hjälp av Disgen version 2016.